Haber

Abdulkadir Selvi: Mehmet Şimşek ve ekibinin ekonomide çok başarılı olacağına inancım tam.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Mehmet Şimşek’in Hazine ve Maliye Bakanı olmasının ardından ortaya çıkan yeni ekonomi yönetimini değerlendirdi.

Bugünkü yazısında Erdoğan’ın yeni ekonomi yönetimi için sağlam temellere sahip olduğunun altını çizen Selvi, şunları söyledi:

“Mehmet Şimşek, Merkez Bankası Başkanlığı’na Hafize Gaye Erkan’ı getirerek ekonomi yönetimini oluşturmaya başladı. Ekibini kuruyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tam desteği var. Erdoğan, “Mehmet Bey, Hafize Hanım’ı tanıyordu ve bu teklifi bana getirdi. Biliyorsunuz ben kadroyum.Ekonomik Uyum Konseyi dün ilk toplantısını yaptı.İktisat programının yazımına başlandı.Dördüncüsü yabancı sermaye girişi olacak.Bunun için yurt dışında bir çalışma planlanıyor.Ancak daha önce Mehmet Şimşek yurt dışına gitti, büyük fon sahipleri Türkiye’ye geldi, müzakereye başladılar, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Londra’da bir kafede görüşmesi gibi değil, seçimlerde Türkiye’yi 5 yıl yönetmek için vize alan bir hükümet ve çok güçlü ekonomik yönetim iş başında.Aldığı kararlara sağlam temel oluşturmak için neden yabancı sermaye olmasın.Türkiye’nin ihtiyacı olan da bu.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tam desteğiyle yola çıkan Mehmet Şimşek ve ekibinin, bunu başaracağına inancım tamdır. ekonomide çok başarılı olmak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu