Haber

AK Parti Karabük İl Başkanı Altınöz’den Safranbolu Belediyesi’ne “Ahmet Ercan’a hamdolsun” tepkisi

AK Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz, Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün, Safranbolu Belediyesi’nin Ahmet Ercan’ı konferansa davet etmesine tepki gösterdi.

Altınöz yaptığı yazılı açıklamada, Belediye Başkanı Elif Köse’yi Ercan’ın 4 Mart’ta yapılacak “Deprem Bilgilendirme Konferansı”na davet edilmesi kararını gözden geçirmeye davet etti.

Kriz dönemlerinin dezenformasyonun en şiddetli olduğu dönemler olduğuna işaret eden Altınöz, “Devlet-millet entegrasyonuyla seferberlik yaraları hızla sarmaya devam ederken, Türkiye’nin toplumsal dayanışmasını zedelemeye çalışanlar da faaliyetlerini kesintisiz sürdürüyor.” sözünü kullandı.

Ercan’ın sosyal medya paylaşımlarını “mantıksız söylem” olarak nitelendiren Altınöz, insanların perişan olduğu afet zamanlarında bu tür paylaşımlar yaparak halkı kin ve nefrete sürüklemenin ilme ve vicdana yakışmadığını vurguladı.

Ercan’ın Safranbolu’daki konferansını kabul etmediklerini belirten Altınöz, davetin ve konferansın iptal edilmesini istediklerini sözlerine ekledi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerle ilgili sosyal medya hesabından gözaltına alınan Ercan, “Askerler ilk iki gün deprem bölgesine inmediği için korumasız kadınlara tecavüz edildi” ve “suç”tan adliyeye sevk edildi. yanıltıcı bilgilerin kamuoyuna yayılması” adlı denetim kuralı serbest bırakılmıştı.

acipayamajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu