Sağlık

Anadolu Vakfı Bursiyerlerine Deprem Psikolojisi Eğitimi

Deprem bölgesinde yaşayan ve afetten etkilenen 100’den fazla bursiyer için maddi ve manevi desteğini sürdüren Anadolu Vakfı, bursiyerleri için ‘Deprem Psikolojisi’ etkinliği düzenledi. Uzman Klinik Psikoloğun katılımıyla gerçekleşen iki saatlik online etkinlikte; Deprem travmaları ve bu travmalarla yaşama ve başa çıkma yollarına değinildi.

Kurulduğu 1979 yılından bu yana burslar ve çeşitli gelişim programlarıyla eğitime katkı sağlamaya devam eden Anadolu Vakfı, afetten etkilenen bursiyerlere sadece maddi değil manevi olarak da destek olmayı hedefliyor. Vakıf, 10 Mart’ta hem depremzedeler hem de depremden psikolojik olarak etkilenen tüm bursiyerler için “Deprem Psikolojisi” etkinliği düzenledi.

“Burslu Eğitim ve Gelişim Programları” kapsamında Uzman Klinik Psikoloğun katılımıyla gerçekleştirilen online etkinlikte beyin sarsıntısı travmalarına değinilmiş, bu travmaları yaşama ve baş etme yolları tartışılmıştır. Etkinlik, gençlerin duygu ve niyetlerini paylaşarak sorularına çözüm aradığı soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Anadolu Vakfı, depremin ilk günlerinden itibaren depremzedelerin ihtiyaç duyduğu malzemeleri ve tüm Anadolu Grubu şirketlerinden gönüllü çalışanlarının bağışlarını yetkili kurumlar aracılığıyla deprem bölgelerine ulaştırdı. Vakıf ayrıca deprem bölgesinde yaşayan ve depremden etkilenen 100’den fazla bursiyerine ek burs ödemeleri yaparak yardımda bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

mihaliccik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu