Haber

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, davada beraat etti.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik’in “FETÖ üyesi olmadığı halde örgüte yardım etmek”, “zincirleme şekilde hakaret”, “alenen aşağılama” suçlarından yargılandığı davada, kamu görevlisi” ve “silahlı terör örgütü propagandası yapmak”. beraat etti.

Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Çelik ve avukatı katıldı. Duruşmaya bazı CHP’li milletvekilleri de katıldı.

Mahkeme başkanı, savcının vakıfla ilgili mütalaasına karşı savunma yapmak için Çelik’e bir konuşma yaptı.

Suçlamaların somut delillere dayanmadığını, yasal kimliğiyle FETÖ ve benzeri örgütlerle mücadele ettiğini belirten Çelik, “Bırakın FETÖ kriteri olsa bütün suçlamaları kabul ederim dedim. en uzak akrabamda. Bugün aynı yerdeyim.” dedim.

Suçsuz olduğunu savunan Çelik, beraatini istedi. Sanık avukatının ifadesini alan mahkeme heyeti, ardından kararını açıkladı.

Buna göre sanık Çelik, “örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek”, “örgüt propagandası yapmak”, “çevreyi aşağılama” ve “kamu görevlisini alenen aşağılama” suçlarından beraat etti.

Kısa kararda, terör örgütü propagandası yaptığı iddia edilen sosyal medya hesabının Çelik ile ilgili olduğuna dair herhangi bir delil bulunmadığı, bazı televizyon programlarında yaptığı açıklamaların ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirildiği belirtildi. düşünce ve ifade.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu