Yaşam

Körfez Savaşı’nda imkansız bir aşkın hikayesi: Aşkın Sınırı

Deniz Tekci yeni kitabı hakkında “Beni derinden etkileyen gerçek bir olaydan ilham alan bu kitap, aşk söz konusu olduğunda bize madalyonun diğer yüzünü gösteriyor. Aşkı hep kadına atfederiz… Ancak Leyla’yı Mecnunsuz, Aslıyı Keremsiz, Şirin’i Ferhatsız anlatıp aşklarına gıpta ile bakabilir miyiz?

İşte Aşkın Sonu, savaşın ortasında yeşerip filizlenen büyük aşk Raju’nun yürek burkan aşkına ve ondan cesaret alan Raju’nun yürek burkan aşkına tanıklık etmemizi sağlarken, aşkı aktarmaya çalışıyor. erkeksi bir yanı olan Aynen Şems’in dediği gibi: “Ey gönül! Şimdi soruyorum sana, hangi aşk daha büyük? Söylenerek kalbinin dili mi, yoksa söylenmeden kalbini delen mi?”‘ yorumunu yaptı.

kalbi kanatla

Hiç durup düşündünüz mü, dili konuşanlardan mısınız, kalbi delinenlerden misiniz? Işığa koşan kelebekler gibi, aşk için kanat çırpıp sonra kalplerini paçavralar ve yaralar içinde bırakanlar? Aşka inanarak her seferinde kalbi kanayan, tam da kalp yaraları iyileşip kabuk bağlayacak olan insanlardan mı?

Sayfa: 344

Ya sen… Hiç aşık oldun mu?

Aşkın Sınırı, savaşın ortasında yeşeren ve sınır tanımayan gerçek bir hikaye anlatıyor… Körfez Savaşı sırasında aşk diyarına düşen Raju ve Hira, savaş sonrası Bağdat’ta mahsur kalırlar. Türkiye-Irak sınırını yasa dışı yollardan geçmeye çalışırken Hakan Kaptan ve Mert Asteğmen ile yolları kesişir.

Bir gerilim romanı

Kaçak iki aşığın ekseninde ilerleyen olaylar dizisi, iki askerin iç dünyalarına yaptıkları yolculukların yanı sıra hem aşkı hem de ruhsal gerilimi tatan bir romanla okuyucuyu baş başa bırakıyor.

Kitap sayfası için iletişim:

[email protected]

haberkiziloren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu