Haber

TBMM’de ihtisas komisyonları için seçimler yapıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul ihtisas komisyonlarında boşalan üyelikler ile siyasi partilerin grubu bulunmayan milletvekilleri için oy Tamamlandı. İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’ndaki iki boşluğa Hüda Par Batman Milletvekili Serkan Ramanlı ile tutuklu TİP Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay seçildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda; Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ve İktisadi Kamu Teşebbüsleri Komisyonu üyeliklerinde boş bulunan ve üyeliği kalmayan siyasi partilerin milletvekilliği için seçimler yapıldı. bir kümeye sahip. İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda boşalan üyeliklere Hüda Par Batman Milletvekili Serkan Ramanlı ile tutuklu TİP Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay seçildi. Diğer atanan komisyon üyeleri şunlardır:

-Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu’na, Hüda Par Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, yine Refah Partisi Kocaeli Milletvekili Mehmet Aşıla.

-Avrupa Birliği Uyum Komisyonu’na Refah Partisi İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya.

-Gelecek Partisi Denizli Milletvekili Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi Sema İpek Ün ve DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Elif Esen.”

TÜRKAN ELÇİ ELÇİ ERKEKLER FIRSAT EŞİTLERİ KOMİTESİ’NE SEÇİLDİ

CHP’de kalan boş komisyon üyeleri de belirlendi. Bayındırlık, İmar ve Turizm Komisyonunda boşalan üyeliklere CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonunda boşalan üyeliklere CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, boşalan üyeliklere CHP İstanbul Milletvekili Türkan Elçi seçildi. Kadın ve Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyeliği.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu