Ekonomi

Trendyol, “Siparişin Umut Olsun” programını başlattı

Trendyol, afet bölgesindeki 20 bini aşkın yerel üretici, satıcı ve esnafa katkı sağlamak amacıyla “Siparişin Umut Olsun” programını başlattı.

E-ticaret platformu Trendyol, afet bölgesindeki 20 bini aşkın yerel üretici, satıcı ve esnafa katkı sağlamak için “Siparişin Umut Olsun” programını başlattığını duyurdu. Açıklamaya göre, yerel kalkınmayı desteklemek amacıyla hayata geçirilen programla bölgede faaliyetlerini sürdürebilen yerel iş ortaklarının çalışmaları tek çatı altında toplandı. “Siparişin Umut Olsun” programına katılan satıcılardan pano ücreti alınmayacaktır. Ayrıca satışları artırmak için promosyon ekleri verilecektir. Trendyol GO bünyesinde afet bölgesinde faaliyet gösteren 3.200 yerel market, restoran ve esnaftan aynı anda platform komitesi alınmayacaktır. Bu program ile afet bölgesindeki işletmelere destek olmak isteyen müşteriler de bu bayilere hızlı bir şekilde ulaşabilecek. Program kapsamında bölgede e-ticaret platformunda satıcı olmayan işletmelere başta teknoloji eğitimleri olmak üzere tüm temel bilgiler verilecek.

“Siparişin Umut Olsun” programının yanı sıra e-ticaret platformunun kendi öz kaynakları ve paydaşlarına ek olarak afet bölgesine yaptığı yardımın 600 milyon TL’yi aşmaya devam ettiği açıklandı. E-ticaret platformu bünyesindeki 1.300 kurye, ilk günden bu yana 1.100 ticari araç ve motosiklet ile sahadaki yardım çalışmalarına gönüllü olarak destek veriyor. Saha çalışmalarını AFAD ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile koordineli olarak yürüten e-ticaret platformu, Adana, Gaziantep ve Kayseri’de bulunan 3 ana deponun yönetiminden sorumlu. Deprem bölgesine 2 milyon kişiye sıcak yemek ve temel gıda ulaştıran e-ticaret platformu, bölgede 65 restoran ve 30 mobil mutfak ile günde 120 bin kişiye sıcak yemek servisi yapıyor. Ayrıca Trendyol’un yurtdışındaki kişi ve kurumların bölgeye destek olabileceği dijital platformu deprem.trendyol.com hizmete açıldı. 70’den fazla ülkenin vatandaşları bu site aracılığıyla afet bölgesine takviye destek sağladı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu