Haber

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi 16 şubede ücretsiz yaz sporları kursları açtı

Diyarbakır’ın Yenişehir İlçe Belediyesi, çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin de yararlanabileceği 16 şubede ücretsiz yaz. sporkurslara başladı.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Murat Beşikci’nin talimatıyla sırasıyla Şehitlik Spor Kompleksi, Sur Gençlik Merkezi ve Seyrantepe Spor Salonu’nda gençler ve çocuklar için voleybol, yüzme, halk oyunları, futbol, ​​satranç, basketbol, ​​jimnastik, plate, step aerobik sağlıklı bireyler yetiştirmektir. Atletizm, yakın savunma, dart, kickboks, dağcılık ve tekvando olmak üzere 16 branşta kurslar açıldı. Vatandaşlar için sporu bir yaşam biçimi haline getirmek amacıyla yaz döneminde spor kurslarına başladıklarını belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Murat Beşikci, gelecekte başarılı ve yetenekli vatandaşlara da destek olacaklarını söyledi. ücretsiz olarak başlattıkları eğitimler.

Yaz Spor Okullarında yapılan eğitimler sonucunda başarılı ve yetenekli vatandaşların yetenekli oldukları branşlarda yarışlara ve olimpiyatlara hazırlanmalarında desteklerini esirgemeyeceklerini belirten Beşikci, “Yapacağımız çalışmalarda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzle iş birliği içinde yürüteceğimiz bu projede spor branşlarında başarılı olan yetenekli sporcularımızın lisanslarını alarak askeri polis okullarına, spor liselerine gönderecek ve “Fiziki müsabakalara da hazırlayacağız. eğitim bölümü sınavları Bu çerçevede geçtiğimiz kış düzenlediğimiz Kış Sporları Okullarımızda çok sayıda lisanslı sporcu yetiştirdik.” – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu