Haber

Gazi Koşusu yarın: Birincilik ödülü 5 milyon lira

1927’den beri düzenlenen at yarışlarının derbisi Gazi Koşusu’nun 97’nci yarın İstanbul’da yapılacak. Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilecek yarış saat 17.15’te başlayacak.

Üç yaşındaki safkan İngiliz taylarının yarış hayatlarında sadece bir kez koşabildikleri çim pistte 2 bin 400 metrelik koşuya 22 tay katılacak.

BÜYÜK CESUR PİLOTUN EN İYİSİ

Gazi Irkında en iyi derece safkan Bold Pilot’tadır. 1996 yılında Özdemir Atman’ın sahibi olduğu Bold Pilot, Halis Karataş yönetiminde 2.26.22 puan alarak Gazi Irkları’nın 95 yıllık tarihinin en hızlı safkanı oldu.

ÖDÜLLER

Gazi Koşusu’nda bu yıl birincilik ödülünün 5 milyon lira olduğu açıklandı. İkinciye 2 milyon, üçüncüye 1 milyon, dördüncüye 500 bin, beşinciye 250 bin. Böylece ilk beşe girecek safkanların kazanacağı toplam ikramiye 8 milyon 750 bin lira olacak.

Yarışı kazanan atın sahibi, birincilik ödülüne ek olarak kayıt tutarları, taksit ücretleri ve at sahibi primi ile toplam 7 milyon 848 bin lira gelir elde edecek. At sahibinin aynı zamanda tay yetiştiricisi olması durumunda damızlık primini de içerecek bu tutara verilecek ödül 9 milyon 285 bin 500 lirayı bulacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu