Haber

İsveç yeni bir provokasyona hazırlanıyor: İslamofobik siyasetçiden düşük talep

İsveç Aftonbladet gazetesi, aşırı sağcı Rasmur Paludan’ın önümüzdeki günlerde Türkiye’deki İsveç Büyükelçiliği önünde Kuran’ın yakılması talebinde bulunduğunu bildirdi. İsveç hükümetinin bu alçakça eyleme nasıl yanıt verdiği veya vereceği artık bilinmiyor.

Terör örgütlerine arka arkaya skandallarla destek veren İsveç, yeni provokasyonlara hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta İsveç’in başkenti Stockholm’de Önder Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik alçakça bir saldırı düzenlendi. Saldırının ardından İsveç Başbakanı Ulf Kristerson olayı sabotaj olarak nitelendirdi. İsveçli savcı Lucas Eriksson dün çirkin olayla ilgili soruşturma başlatma ihtiyacı hissetmediğini açıkladı.

YENİ BİR SKANDAL YOLDA

Şimdi de İsveç gazetesi Aftonbladet, aşırı sağcı ve ırkçı Rasmus Paludan’ın Cumartesi günü Stockholm’deki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakmak istediğini bildirdi. Aynı saatlerde gazeteye konuşan Paludan, “İsveç’te Türk veya Kürt istemiyorum. Bugün başvuruyu göndereceğim bakalım ne cevap verecekler” dedi. sözlerini yerleştirdi.

İSLAM DÜŞMANI

Skandal ifadelerine devam eden Paludan, “Türkler ve Kürtler Müslümandır. Bu nedenle onları istemiyorum. Türkseniz Türkiye’de yaşarsınız” gibi açıklamalarda bulundu. Danimarka’da aşırı sağcı Dayanışma Partisi’nin lideri Rasmus Paludan, 2017’den beri Danimarka ve İsveç’te Kur’an-ı Kerim’i yakmasıyla biliniyor.

Müslümanlara yönelik nefretini her fırsatta dile getiren Danimarka hükümeti, Paludan’ın bir kısmının inancına yapılan bu saygısızlık karşısında sessiz kalarak, geçtiğimiz Nisan ayında harekete geçen Paludan’ı gözaltına aldı.

KAYNAK: SABAH

sivasli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu